Kasko Değeri Nedir?

Kasko hesaplanırken aracınızın modeli üretim yılı yaşı na göre hesaplanmaktadır. Türkiye nin belirlediği yani Türkiye Sigortalsr Birliği (TSB) tarafından  hesaplanacak aracın yaşına göre hesaplanır.Bu işlem belirli süre aralıklarında güncellenmektedir.

KASKO DEĞER LİSTESİ NASIL BELİRLENİR?

Kasko değer listesi motorlu araçlar üzerinde düzenlenen kasko poliçeleri işlemlerinde sigorta şirketi tarafından kasko fiyatları belirlemede referans alınması için hazırlanan listedir.motorlu taşıtların vergisini ödeme işlemlerinde kasko araç değer listesindeki araç kasko değeri dikkate alınır.

Araç kasko değer listelistesi belirlenmesinde marka model ve yaşıyla birlikte belirleyip piyasadaki fiyatları dikkete alır.on beş yaşından büyük araçların  kasko değer listesinde işlem yapılmaz .bu araçlar için sigorta şirketi ve acentenizden bilgi alabilirsiniz.

SONRADAN EKLENEN AKSESUARLAR KASKO BEDELİNE DAHİL MİDİR?

Kasko bedeli çalışırken sistem üzerinden belirli teminatlar eklenmektedir.Eklenen teminatlar poliçe içerisinde fiyat değişikliği göstermektedir yani her eklenen aksesuar bedeli mevcuttur.Buna istinaden poliçe hazırlamadan önce araca takılan aksesuar eklenir.poliçe hazrlandıktan sonra araca aksesuar ekleme yapılmışsa poliçeyi kesen acentenize bilgi verip düzenleme yapılır ve gereken aksesuar eklenir .fiyat değilşikliği olmuş ise bedeli ödenir.

Sigortalim.com Her Zaman Yanınızda...

Değerlerinizi Kaybetmeyin...

Duyurulardan Haberdar Olmak İster Misiniz?

Sigorta haberleri, kampanyaları ve araçlar ile alakalı tüm gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

× Whatsapp