Türkiye de 2019’un ilk çeyreğinde hizmet veren toplamda 30 tane sigorta şirketi bulunmakta. Ve hemen hemen her sigorta şirketi zorunlu trafik sigortası branşında hizmet vermekte. Doğal olarak bu şirketler arasında bir rekabet ve bu rekabetten kaynaklı fiyatlarda farklılık bulunmaktadır. Ancak bu fiyat farklıları sigorta içeriği açısından çok fazla bir farklılık göstermemektedir.

Şuan sigorta primlerinde taban ve tavan fiyat uygulaması mevcut. Bu fiyatlama doğrultusunda bir aracın trafik sigorta primi tavan fiyatı geçememekte yada taban fiyatın altına düşememekte. Örneğin A şirketi bir otomobil araca 500 TL trafik sigorta fiyatı verirken B şirketi 600 TL verebilir. Ve aralarında teminat olarak hiçbir fark olmayabilir. Bu o şirketin trafik sigorta braşında poliçe satmak ya da satmamak politikası ile alakalıdır.

Bir örnek daha verelim C sigorta şirketi yada acentesi sizlere 700 TL kamyonet kullanım tarzı aracınız için fiyat verebilirken D sigorta şirketi ya da acentesi 600 TL verebilir. Ve 700 TL olan prim içerisinde standart devletin belirlediği teminat ve limitler mevcutken 600 TL verilen prim içerisinde yol yardımı, ekstradan ihtiyari mali mesuliyet veya mini onarım gibi hizmetler sunabilir.

Bu noktada sizlere mutlaka tarafımızdan sigorta teklifi almanızı öneriyoruz. Çünkü müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaçları giderecek çözüm odaklı ve uygun fiyatlı sigorta teklifi vereceğimizden eminiz. Günlük ortalama 300 adet civarı teklif veren Sigortalim.com ile sizde tanışın.

Sigortalim.com Her Zaman Yanınızda...

Değerlerinizi Kaybetmeyin...

Duyurulardan Haberdar Olmak İster Misiniz?

Sigorta haberleri, kampanyaları ve araçlar ile alakalı tüm gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

× Whatsapp