Türkiye’de yerleşme izni alacak kişi, Türk Anayasası'na göre yurtdışı sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

To get a residence permit in Turkey; you need to also get insurance. The Turkish Constitution obliges having social security and health insurance if you are going to stay more than 90 days in Turkey.

1280px-Flag_of_Europe.svg
wallet
En Uygun Fiyat Garantisi

Tüm Sigorta Şirketleri Arasında En uygun Fiyatı Sunuyoruz.

tap
Anında İşlem

İşlemlerinizi anında sizin istediğiniz doğrultuda yapıyoruz.

credit-card
Kredi Kartına Taksit İmkanı

Kredi kartına taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Masrafların Hangi Kısmını Poliçem Öder? / What percentage does the policy cover for the treatment?

Anlaşmalı olduğumuz sağlık hizmetlerine
Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları adresinden ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular ve yüzdelik dilim olarak masrafları nasıl karşılayacağımızı öğrenmek için bizi arayabilir, ofisimize uğrayabilir ya da bize mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

/ The percentage of coverages are dependent on the agencies which we are contracted with. To learn more about our plans, you can contact us anytime with our phone number, e-mail address or come visit our office in our work hours. You can see all our contracted institutions with the link provided;
https://www.aksigorta.com.tr/en/contracted-institutions/agencies

Yabancı Sağlık Sigorta Poliçemin Kapsamı Ve Teminatları Nedir? / What’s the coverage of the policy?

Aşağıdaki tabloda sunduğumuz hizmetleri görebilirsiniz,

AYAKTA TEDAVİ

Poliklinik ziyaretleri

İlaçlar

Laboratuvar masrafları

Röntgen çekimleri

Teşhis ve tanı masrafları

Fizik tedavi

YATAKTA TEDAVİ

Hastanede tedavi

Yoğun bakım

İşletme ücretleri

Anjiyo

Diyaliz

Kemoterapi

Radyoterapi

Belirli Ameliyatlar

Acil ilk yardım

EK AVANTAJLAR

Ambulans masrafları

Ek uzuvlar

Fizyoterapi

Rehabilitasyon

Evde bakım

/ Our own coverage is provided below;

INPATIENT TREATMENT

Hospital Treatment

Intensive Care

Operator’s Fee

Angiography

Dialysis

Chemotherapy

Radiotherapy

Minor Surgery

Emergency Medical Aid

OUTPATIENT TREATMENTS

Office Visits

Medication

Laboratory Tests

Radiography

Modern Diagnoses

Physical Therapy

ADDITIONAL TREATMENTS

Ambulance Fees

Artificial Limb

Additional Medical Supplies

Rehabilitation

Home care

Physiotherapy

Inpatient Treatment is explained as a situation where the insured has to be hospitalized and kept under watch for possible diagnoses and treatments while the outpatient treatment is explained as the procedures and the services for the insured which does not require hospitalization for the diagnoses or the treatments. This services are listed but not limited to; doctor examination, medication costs, laboratory services, imaging services etc. Please note that medicine expenses are covered by the insurance only if they are covered by the inpatient or outpatient treatment.

Sigorta İptal Durumu Nelerdir? / What are the cancellation terms for the policy?

Eğer kişinin ikamet izni herhangi bir nedenden dolayı geçerliliğini yitirirse, Türkiye’de oturmaya devam etmek için bu izni uzattırması gerekir. Ancak yerleşme iznini tekrar alamaz ise, sağlık sigortanızı iptal ettirebilirsiniz. Eğer oturma izniniz uzatıldıysa, yeni bir sağlık poliçesi yaptırma durumunda eskisini iptal ettirip yeni ikamet belgeleriniz ile yeni bir sigorta poliçesine başvurabilirsiniz.

 

/ If the insured’s current policy ends, the policy should be renewed to stay longer in Turkey. Otherwise, the policy no longer holds. If your Residence Permit is cancelled for any reason, your Health Insurance can be cancelled also. In case of your Residence Permit period is extended, you can renew your Health Insurance Policy and cancel your current one by providing your newest policy and your residence permit.

Poliçe Kapsamım Genişletilebilir Mi? / Can the scope of the policy be extended?

Misyon olarak daima müşteri memnuniyetini benimsemiş acentemiz, ihtiyaçlarınız için en iyi ve en kapsamlı poliçeyi oluşturacaktır. En az sizin dostunuz olmaya çalıştığımız kadar, bütçenizin de dostu olmaya çalışıyoruz ve bu yüzden sizin için en iyi olanı kararlaştırmak için her zaman hazırız.

Aklınıza takılan başka sorular mı var? Bizi hemen arayabilir ve aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

/ As an insurance agency, we aim to provide the best coverage for your needs. We value our customer’s demands. We also think about your budget as much as you and we will provide the best cost for your plan. Our expert medical teams will provide you with assistance 24/7. We have a variety of contracted institutions all over Turkey.

Still have questions? Call us anytime and we will gladly assist you on the questions that may have arose.

Yabancı Sağlık Sigortası İçin Hangi Belgelere İhtiyacım Var? / Which documents do I need to apply for a Health Insurance?

Öncelikle, Türkiye kimlik numaranız ya da vergi numaranızı öğrenmelisiniz. Bu bilgiye https://tckimlik.nvi.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İstenen belgeler şunlardır;

 • Ad ve soyadı,
 • Yaş,
 • Cinsiyet,
 • Doğum Tarihi,
 • Anne ve babanın adı ve soyadı,
 • İkamet adresi,
 • Pasaport Numarası,
 • Vatandaşı olduğu ülke,
 • Turistik/İşletme/Öğrenci (veya diğer) ikamet izni.

/ The most important thing you should have is tax ID number of your Turkish ID number in order to get your health insurance and residential permit. Visiting https://tckimlik.nvi.gov.tr/ may help checking your Turkish ID number.

Other documents and information required are;

 • First and last name,
 • Age,
 • Gender,
 • Date of Birth,
 • First and last name of the legal parents,
 • Address of residency,
 • Passport Number,
 • Country of residence,
 • Touristic/Business/Student (or other) residence permit.

Principles on insurance are taken seriously in Turkey and are strictly controlled by the government. Since it is monitored regularly, one should never misrepresent any of the documents required to get the policy. If any fraudulent cases are found, individuals are directly reported and will have consequences accordingly.

Türkiye’de yerleşme izni alacak kişi, Türk Anayasası'na göre yabancı sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Yasaya göre, her bireyin sosyal güvenlik ve sağlık sigortası hakkına sahip olması gerekir ve bu sağlık sigortası ırk, dil, din, siyasi görüş, felsefi inanç, ekonomik veya sosyal statü, cinsiyet veya cinsel yönelim karşı herhangi bir ayrımcılık olmadan sağlık hizmeti almayı sağlar. 65 yaşı ve üstü kişiler için sağlık sigortası zorunlu değildir ve 18 yaşından küçükler, poliçe kapsam dâhilinde ailelerin sağlık sigortasından yararlanabilirler. Ayrıca unutmayınız ki, minimum poliçe planınız devletin zorunluğu kıldığı şekilde olmalıdır.

To get a residence permit in Turkey; you need to also get insurance. The Turkish Constitution obliges having social security and health insurance if you are going to stay more than 90 days in Turkey. This insurance will provide you with health care without any discrimination against your race, language, religion, political opinion, philosophical belief, economic or social status and gender or sexual orientation. People over 65 living in Turkey are not obliged to have health insurance and people under 18 who are within the scope of their family insurance for Turkey are not obliged to have their own health insurance. Please note that your minimum Insurance Policy plan should meet the minimum as government obliges you to.

Uzun Süreli İkamet

Ülkemizde uzun 8 sene kadar süreli ikamet eden yabancılar arzu etmeleri halinde süresiz olarak ikamet izni  alabilirler...

Kısa Süreli İkamet

Ülkemize vize alıp ya da vize muafiyeti dahilinde gelen yabancıların talep etmeleri halinde aldıkları ikamet...

Okul - Eğitim İçin İkamet

Ülkemize öğrenim görmek için gelen 18 yaşını doldurmuş ya da ilk ve orta düzey okullardan eğitim görecek yabancılar...

Refakat - Aile İçin İkamet İzni

Herhangi bir neden ile ülkemize gelen yabancı kişilerin, 1. derece yakınları refakat sebepli ikamet izni alabilir...

Sigorta Kılavuzu

Tümü
 • Tümü
 • Bilgi Bankası
 • Haberler
 • Ürünler
sigorta tahkim komisyonu
Kaza Yaptım Anlaşmazlık Var Ne Yapabilirim?
Kaza Yaptım Anlaşmazlık Var Ne Yapabilirim? Aracınızla çift taraflı kaza yaptınız ve anlaşmazlığa düştünüz, hakkınızı aramak istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz. ...
araç kredisi kasko
Taşıt Kredisinde Kaskoyu İstediğim Yerden Yaptırabilir Miyim?
Taşıt Kredisinde Kaskoyu İstediğim Yerden Yaptırabilir Miyim? Taşıt kredisi yani araç kredisi çektiğinizde kasko ve trafik sigortasını istediğiniz yerden özgürce...
kasko türleri
Verasetli Araca Sigorta Yapılır mı?
Verasetli Araca Sigorta Yapılır mı? Verasetli araca sigorta yapılmaktadır. Ancak öncelikle verasetli araç ne demek bunu açıklayalım. Verasetli araç yani...
Electric car icon
Elektrikli Otomobil Nedir ve Nasıl Çalışır?
Elektrikli Otomobil Nedir ve Nasıl Çalışmaktadır? Sürüş gücünün tamamı veya bir kısmının elektrik motoru ile üretime geçip tekerlekleri döndürme teknolojisine...
işyeri sigortası
İşyeri Sigortası Nedir?
İşyeri Sigorası Nedir? İşyeri Sigortası, başlıca eşyalar, işyerinin olduğu bina, cam ve ürün vb. malzemeleri bir arada koruma altına alan...
mühendsi
Mühendislik Sigortası Nedir?
Mühendislik Sigortası Nedir? İşletmedeki makine ve cihazlarda meydana gelebilecek en ufak hasarlara karşı Mühendislik Sigortası ile sizlere tam koruma sağlamaktadır....

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.