Seyahat Sigortası, yurtiçi ve yurtdışı yolculuklarınızda başınıza gelebilecek öngörülmeyen kaza, hastalık gibi risklerden koruyan sigorta çeşididir.

wallet
En Uygun Fiyat Garantisi

Normal seyahat sigortası ve premium olmak üzere; en uygun teklifi sunuyoruz.

tap
Seyahatleriniz Güvende

Seyahat sigortası ile, seyahate çıktığınızda siz ve eşyalarınız güvende.

credit-card
Kredi Kartına Taksit İmkanı

Tüm kredi kartı türlerine vade farksız 4 taksit imkanı sunmaktayız.

Seyahat Sigortası Teklif Formu

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışına çıkarken seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

Evet, zorunludur. Vize için başvuru yapılan bireylerden istenen belgeler içerisinde seyahat sağlık sigortasını da barındırır. Yurt dışında geçireceğiniz günlerin tamamını kapsamak zorunda olan poliçeniz, aynı zamanda minimum 30.000 Euro teminat sağlamalıdır. Bu konuda konsolosluk görevlileri taviz veremezler, çünkü başınıza gelebilecek bir olayda güvende olduğunuzu bilmek her iki ülke için de önemli bir husustur.

Seyahat Sigortası fiyatı hangi kriterlere göre belirlenir?

Öncelikle hastanın yaşına göre belirlenir. 65 yaş altı bireyler için seyahat sigortası 65 yaş ve üstü bireyler için düzenlenecek poliçeden daha ucuzdur. Planlanan seyahatin nerede gerçekleştiği de fiyatı belirlemekte temel husustur. Yurtiçi seyahatlerinde zorunlu kılınmasa bile şiddetle tavsiye ettiğimiz poliçeniz, yurtdışı seyahatleriniz için alacağınız poliçeden daha uygundur. Bir diğer etmen de poliçe sürenizdir. En az bir hafta ve en çok bir yıl yararlanabileceğiniz poliçenizde, süreyi siz kendiniz belirler ve buna göre teklif alırsınız. Bir diğer husus da yararlanmak isteyebileceğiniz ek teminatlardır. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun teklifler verebilmemiz için bizi arayabilir ve anında teklif alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası kapsamı nedir?

Seyahat sigortanızın kapsamı yurt dışı sağlık danışmanlığı ve acil yardım hattı, 30.000 Euro’ya kadar teminat, ayakta ve yatarak tedavi, hastalık ve yaralanma durumunda tam koruma, gerektiğinde en yakın sağlık merkezine ulaşım gibi ana teminatları içerir. Aynı zamanda bagaj kaybı durumlarında, bagajınız bulunamazsa poliçe limitleri dâhilinde tazmini de sağlanır. İsteğiniz doğrultusunda poliçenizi yararlanabileceğiniz ek teminatlarla zenginleştirebilir, size en uygun poliçeyi oluşturabilirsiniz.

Seyahat Sigortasında sigortalının yükümlülükleri nelerdir?

Bir risk durumu söz konusu olduğunda, riskin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içinde sigortacıya bildirimde bulunmakla yükümlüdür. Sigortalı, yaşadığı riskin ihbarını yaparken alması gereken raporlar var ise, bunları yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Sağlık hizmeti almanız gerektiğinde ise durumu 24 saat içerisinde bildirmeniz gerekebilir. Tedavi sürecine başlanması ve gerekli önlemlerin alınmasının güvenliğiniz için şarttır.

Seyahat Sigortasını internetten alabilir miyim?

Evet, istediğiniz an bize çevrim içi, telefon üzerinden ya da mail yoluyla ulaşabilir ve size en uygun teklifleri alabilirsiniz. Acentemize uğrayıp birebir görüşme fırsatınız yoksa ya da işinizi ofisimize uğramadan saniyeler içerisinde gerçekleştirmek istiyorsanız, bu seçenek sizleri mutlu edecektir. Poliçenizi güvenilir bir şekilde oluşturabilir, teklifler alabilir ve dilediğinizde satın alabilirsiniz. Poliçeniz e-postanıza gönderilecektir ve bu belgeleri yazdırarak gönül rahatlığıyla poliçenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizlere iletişim kanallarımız üzerinden ulaşmanız.

Poliçe iptal koşulları nelerdir?

Sigortalı, seyahate çıkamadığı durumda poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce haber vermesi ve poliçenin sigorta şirketine iade edilmesi şartıyla iptal edilir ve prim iadesi yapılır. Yurtdışında seyahate çıkıldıktan sonra iptali söz konusu değildir.

Seyahat Sigortası, yurtiçi ve yurtdışı yolculuklarınızda başınıza gelebilecek öngörülmeyen kaza, hastalık gibi risklerden koruyan sigorta çeşididir. Sigorta şartları ve tipleri devletlerce belirlenmiş olup, standarttır ancak yararlanabileceğiniz ek teminatlarla poliçenizi zenginleştirebilirsiniz. Yurtdışı vize alımlarında zorunlu kılınan bu sigorta, yurtdışında geçirilecek gün süresince geçerli olmalıdır. İki çeşit seyahat sigortası bulunmaktadır, kısa süreli ve uzun süreli.

Hem yurtiçi, hem de yurtdışı seyahatleriniz için, karşılaşabileceğiniz hastalık, kaza durumu, valiz kaybı gibi riskler için sizi güvence alan bu sigorta çeşidi, seyahatin en sorunsuz şekilde geçirilmesini amaçlar. Yurtdışı seyahatlerinde vize işlemlerinde zorunlu olarak istenen yurtdışı seyahat poliçenizin vize alacağınız tarihleri günü gününe kapsamalı, teminatları ülkelerin yasalarınca istendiği gibi olmalıdır. Yurtdışı seyahatleriniz için alacağınız sigortanızı vize görüşmenizden birkaç gün önceden yapmanız, herhangi bir zaman sıkıntısı yaşamamanız adına önemlidir.

Standart bir seyahat sigortası, 30.000 Euro sigorta teminatına sahiptir. Seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek çeşitli sorunlar, poliçeniz ışığında güvence altındadır. Bu teminatlar kaza sonucu vefat, kaza sonucu sürekli sakatlık, hastalık ya da yaralanma durumunda oluşacak masraflar, teminat konusu tüm haller ile ilgili acil mesajların iletilmesi, tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini, kayıp bagajın bulunması halinde sigortalıya gönderimi gibi başlıkları içerir. İsteğiniz doğrultusunda oluşturabileceğiniz ek teminatlarla poliçenizi zenginleştirebilir ve içinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Ana Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatleri esnasında potansiyel sağlık risklerine karşı sigortalıyı güvence altına alan özel bir sigorta türüdür. Sigortalı, seyahat sırasında meydana gelen bir kaza ya da önceden mevcut olmayan...

Seyahat Sigortası Ek Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatleri için hukuki zorunluluğu olan, yurt içi seyahatleri için isteğe bağlı olarak yaptırılan özel bir sigorta çeşididir. Sigortalının seyahati esnasında potansiyel sağlık risklerine karşı poliçe limitlerine kadar teminat sağlanır.

Sigorta Kılavuzu

Tümü
  • Tümü
  • Bilgi Bankası
  • Haberler
  • Ürünler
sigorta tahkim komisyonu
Kaza Yaptım Anlaşmazlık Var Ne Yapabilirim?
Kaza Yaptım Anlaşmazlık Var Ne Yapabilirim? Aracınızla çift taraflı kaza yaptınız ve anlaşmazlığa düştünüz, hakkınızı aramak istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz. ...
araç kredisi kasko
Taşıt Kredisinde Kaskoyu İstediğim Yerden Yaptırabilir Miyim?
Taşıt Kredisinde Kaskoyu İstediğim Yerden Yaptırabilir Miyim? Taşıt kredisi yani araç kredisi çektiğinizde kasko ve trafik sigortasını istediğiniz yerden özgürce...
kasko türleri
Verasetli Araca Sigorta Yapılır mı?
Verasetli Araca Sigorta Yapılır mı? Verasetli araca sigorta yapılmaktadır. Ancak öncelikle verasetli araç ne demek bunu açıklayalım. Verasetli araç yani...
Electric car icon
Elektrikli Otomobil Nedir ve Nasıl Çalışır?
Elektrikli Otomobil Nedir ve Nasıl Çalışmaktadır? Sürüş gücünün tamamı veya bir kısmının elektrik motoru ile üretime geçip tekerlekleri döndürme teknolojisine...
işyeri sigortası
İşyeri Sigortası Nedir?
İşyeri Sigorası Nedir? İşyeri Sigortası, başlıca eşyalar, işyerinin olduğu bina, cam ve ürün vb. malzemeleri bir arada koruma altına alan...
mühendsi
Mühendislik Sigortası Nedir?
Mühendislik Sigortası Nedir? İşletmedeki makine ve cihazlarda meydana gelebilecek en ufak hasarlara karşı Mühendislik Sigortası ile sizlere tam koruma sağlamaktadır....

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.