Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatleri için hukuki zorunluluğu olan, yurt içi seyahatleri için isteğe bağlı olarak yaptırılan özel bir sigorta çeşididir. Sigortalının seyahati esnasında potansiyel sağlık risklerine karşı poliçe limitlerine kadar teminat sağlanır.

Sigortalim.com ile uygun fiyatlara yaptırabileceğiniz Seyahat Sağlık Sigortasının Ek Teminatları şu şekildedir:

 

1.Tıbbi Danışma Ek Teminatı:

Sigorta sahibinin karşılaştığı sağlık problemleri konusunda aklına takılan tüm soruları gidermesi adına ilgili branşta uzman olan sağlık personelleri ile iletişim kurulabilmesini sağlar. Bu ek teminattan yararlanan sigortalı, kuşku duyulan konuların aydınlatılması için alanında uzman tıbbi ekiplerle iletişim kurabilir.

2.Nakit Avans Ek Teminatı:

Cüzdan, kredi kartı, bagaj kaybı, bagaj çalınması gibi durumlarda sigortalının acil nakit ihtiyacını karşılayabilmesi için verilecek olan 1000 Euro’ya kadar avans bu ek teminat ile güvence altındadır. Aynı zamanda hastalık ve kaza durumlarında da acil nakit ihtiyacı oluşursa bu avanstan yararlanılabilir.

3.Overbooking Gecikmesi Ek Teminatı:

Çifte rezervasyon adıyla bilinen, uluslararası bilinen adı ile overbooking durumunda yapılacak uçuşlarda gecikmelerden kaynaklanacak tüm masraflar teminat limitleri kapsamında güvence altındadır.

4.Son Dakika Uçuşun Kaçırılması Ek Teminatı:

Mücbir sebepler dolayısı ile uçuşların kaçırılması durumlarında, hava yolu firmasına yapılacak ödeme tutarı teminat limitleri kapsamında güvence altındadır. Mücbir sebepler, önlenmesi ve sonuçlarından kaçınılması mümkün olmayan durumlardır.

5.Gecikme Sebebiyle Aktarma Yapılacak Uçuşun Kaçırılması Ek Teminatı:

Mücbir sebepler dolayısıyla kaçırılan uçuşların kaçırılmasını takiben aktarma yapılacak uçuşların da kaçırılması halinde hava yolu firmasına yapılacak ödeme tutarı yine teminat limitleri dâhilinde güvence altındadır. Mücbir sebepler, önlenmesi ve sonuçlarından kaçınılması mümkün olmayan hallerdir.

6.Seyahat İptali Ek Teminatı:

Sağlık sorunları ya da vefat halleri gibi zorunlu sebepler dolayısıyla seyahatini iptal etmek durumunda kalan poliçe sahibinin önceden ödediği ve iade edilemeyecek masraflarının karşılanması için sunulan ek teminattır. Önceden ödenen ve iade edilemeyeceğini belgeleyen fatura ve dokümanların sigorta şirketine iletilmesi durumunda masraflar poliçe limitleri dâhilinde güvence altındadır.

7.Kişisel Eşya İkamesi Ek Teminatı:

Seyahat sağlık sigortası poliçe kapsamında yaşanacak kötü durumlar ya da hırsızlık olayları sonucunda eşyaların, bagajların vs. kaybolması ya da zarar görmesi durumlarından ortaya çıkacak masraflar sigorta limitleri halinde güvence altındadır.

8.Konaklama Süresinin Uzatılması Ek Teminatı:

Poliçe kapsamındaki nedenlerden dolayı hastalanma ve yaralanma gibi durumlarda yurt dışında kalma süresinin uzatılmak zorunda kalınmasında devreye giren ek teminattır. Yurt dışında kalınma süresinin uzamasına neden olan kararın bir doktor ya da heyet raporu ile belirtilmesi ön koşulu vardır. Bu durumda otel ya da diğer konaklama masrafları belirli gün sayısına kadar poliçede belirtilen bedele kadar güvence altına alınmış olur.

 

9.Pasaport ya da Bilet Kaybı Ek Teminatı:

Yurt dışında iken pasaportunu ya da Türkiye’ye döneceği biletini kaybeden sigortalı için, geçici bir pasaport çıkarması adına ya da tekrar dönüş bileti alması gerektiği durumda gerekli kurumlara gidilmesi ve hazırlanan belgelerin alınması için yapılan masraflar belirli limitler dâhilinde güvence altındadır.

10.Tarifeli Hava Yolu Uçuşlarında Kaybolan, Zarar Gören, Çalınan Bagaj Ek Teminatı:

Tarifeli hava yolu uçuşlarında sigortalının bagajının kaybolması, zarar görmesi ya da çalınması durumunda eğer hava yolu şirketi belirlenen süre içerisinde bagajı bulamaz ise devreye giren ek teminattır. Zarar ya da çalınma raporu gösterilen bagajlar için poliçe limitleri ışığında teminat altındadır.

11.Bagaj Gecikmesi Ek Teminatı:

Tarifeli hava yolu uçuşlarında sigortalının bagajı ile ilgili yaşanan karışıklık ya da teknik sorunlar dolayısı ile bagaj teslim süresinin uzaması anında devreye giren ek teminattır. Havaalanında beklenilen ilk 4 saat sonrasında yapılan harcamalar azami ve asgari limitleri poliçede yer aldığı miktar ile güvence altına alınabilir.

12.Seyahat Gecikmesi Ek Teminatı:

Seyahat yapılacak uçuşun; grev, lokavt, halk hareketleri, terör olayları, uçak kaçırma olayları, olumsuz hava koşulları, mekanik ya da teknik arızalar sebebi ile gecikmesi anında devreye girecek olan ek teminattır. Havaalanında beklenilen ilk 4 saat sonrasında yapılan harcamalar azami ve asgari limitleri poliçede yer aldığı miktar ile güvence altına alınabilir.

13.Hukuki Danışma Ek Teminatı:

Sigorta sahibinin çeşitli nedenler dolayısıyla yurt dışında kendisini hukuki olarak savunması gerektiği durumlarda devreye girecek olan ek teminattır. Sigortalı kişinin talebi üzerine kendisine ihtiyaç duyacağı alanla ilgili bir avukat referansı verilir ve iletişim kurulması sağlanır.

14.Genel Bilgi Servisi Ek Teminatı:

Seyahati ile ilgili gerekli olabilecek pasaport, vize, seyahat acentesi gibi konularda sigorta sahibinin bilgi alması için genel bilgi servislerine yönlendirme sağlanır ve iletişim kurulması sağlanır.

15.Acil Mesajlar Ek Teminatı:

Sigorta sahibi, teminat kapsamındaki tüm konularla ilgili acil ya da gerekli tüm mesajları istenilen kişi ve kurumlara iletilmesini talep edebilir. Bu durumda bu mesajların iletilmesi ve gerekli iletişimin sağlanması güvence altındadır.

*Bahsedilen ek teminatlardan yararlanmak için, poliçe hazırlanırken yararlanılmak istenilen ek teminatların belirtilmesi yeterlidir. Bu durumda, poliçeniz size en uygun şekilde hazırlanır, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizi büyük bir rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

sigortalim orjinal logo

Faydalı Diğer Bilgiler

Seyahat Sigortası Ana Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatleri esnasında potansiyel sağlık risklerine karşı sigortalıyı güvence altına alan özel bir sigorta türüdür. Sigortalı, seyahat sırasında meydana gelen bir kaza ya da önceden mevcut olmayan...

Seyahat Sigortası Ek Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatleri için hukuki zorunluluğu olan, yurt içi seyahatleri için isteğe bağlı olarak yaptırılan özel bir sigorta çeşididir. Sigortalının seyahati esnasında potansiyel sağlık risklerine karşı poliçe limitlerine kadar teminat sağlanır.

Sigorta Kılavuzu

Tümü
  • Tümü
  • Bilgi Bankası
  • Haberler
  • Ürünler
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Tamamlayıcı Sağlık...
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır?
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır? Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Çalışır? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa »...
,
Sigorta Poliçesi İptali ve İade Süreci Nasıl İşler?
Sigorta Poliçesi İptali Ve İade Süreci Nasıl İşler Sigorta Değişiklikleri ve İptal: Bilmeniz Gerekenler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
sigortalim neden sağlık sigortası
Sağlık Sigortası Nedir ve Neden Gereklidir?
Sağlık Sigortası Nedir Ve Neden Gereklidir? Sağlık sigortası, hastalık ve yaralanmalarda ortaya çıkan tıbbi masraflarınızı karşılayan bir güvencedir. Beklenmedik sağlık...
km dolandıcılıgı küçük kapak
2.EL ARAÇ KM DOLANDIRICILIĞI
2. El Araç Kilometre Dolandırıcılığı 2. El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Yerler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir?
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat...

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.