DASK Olmadan Konut Sigortası Deprem Hasarını öder mi?

Konut sigortası, poliçe kapsamında belirtilen riskler dahilinde meydana gelen hasarları karşılar. Deprem riski, genellikle konut sigortası kapsamında yer almaktadır. Ancak, sigorta şirketleri bazı durumlarda hasar ödemelerinde kısıtlamalar yapabilirler. Örneğin, sigortalının poliçede belirtilen prim ödemelerini yapmamış olması durumunda, sigorta şirketi hasar ödemesi yapmayabilir.

Dask (Doğal Afet Sigortaları Kurumu), Türkiye'de konutlar için zorunlu bir sigorta türüdür. Dask, deprem gibi doğal afetler nedeniyle meydana gelen hasarları karşılar. Ancak, Dask poliçesi, konut sahibinin poliçe kapsamında belirtilen prim ödemelerini yapmış olması şartıyla hasar ödemeleri yapar.

Özetle, konut sahibi hem konut sigortası hem de Dask poliçesi satın alarak, deprem riskine karşı daha güçlü bir koruma sağlayabilir. Konut sigortası poliçesi kapsamında yer almayan bazı riskler için ise ek teminatlar satın alınabilir.

deprem hasarını öder mi

Konut Sigortası'nın Kapsadığı Hasarlar Neler?

kapsanan hasarlar

Konut sigortası, ev sahiplerinin evlerinde meydana gelebilecek çeşitli risklere karşı korunmalarını sağlayan bir sigorta türüdür. Konut sigortası, aşağıdaki hasarları kapsar:

  1. Doğal Afet Hasarları: Deprem, sel, fırtına, yangın gibi doğal afetlerde oluşabilecek hasarlar konut sigortası kapsamındadır.
  2. Hırsızlık Hasarları: Evdeki değerli eşyaların hırsızlık sonucu kaybolması ya da zarar görmesi durumunda konut sigortası devreye girer.
  3. Su Hasarları: Tesisat problemleri, su baskını, su sızıntısı, su tesisatı patlaması veya sel nedeniyle oluşabilecek hasarlar konut sigortası tarafından kapsanabilir.
  4. Yangın Hasarları: Konut sigortası, evde çıkan yangın sonucu oluşabilecek maddi zararları karşılar.
  5. Cam Kırılması Hasarları: Evdeki camların kırılması durumunda, konut sigortası poliçesi kapsamında cam değiştirme maliyetleri sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bu hasarlar, konut sigortası poliçelerinin kapsamına göre değişebilir. Bazı poliçeler daha fazla riski kapsarken, bazıları daha sınırlı bir kapsam sunar. Bu nedenle, konut sahiplerinin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun bir poliçe seçmeleri önemlidir.

Faydalı Diğer Bilgiler

Sigorta Kılavuzu

Tümü
  • Tümü
  • Bilgi Bankası
  • Haberler
  • Ürünler
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Tamamlayıcı Sağlık...
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır?
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır? Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Çalışır? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa »...
,
Sigorta Poliçesi İptali ve İade Süreci Nasıl İşler?
Sigorta Poliçesi İptali Ve İade Süreci Nasıl İşler Sigorta Değişiklikleri ve İptal: Bilmeniz Gerekenler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
sigortalim neden sağlık sigortası
Sağlık Sigortası Nedir ve Neden Gereklidir?
Sağlık Sigortası Nedir Ve Neden Gereklidir? Sağlık sigortası, hastalık ve yaralanmalarda ortaya çıkan tıbbi masraflarınızı karşılayan bir güvencedir. Beklenmedik sağlık...
km dolandıcılıgı küçük kapak
2.EL ARAÇ KM DOLANDIRICILIĞI
2. El Araç Kilometre Dolandırıcılığı 2. El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Yerler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir?
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat...

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Comment