Motosiklet kaskosu, motosikletinizin başına gelebilecek ani ve beklenmedik durumlarda gelebilecek hasarları karşılayan bir kasko çeşididir.

Motosikletinizi motosiklet kaskosu sayesinde olası çarpma, çarpışma, çarpılma, devrilme, düşme, yaralanma gibi kaza ve kötü durumlara karşı güvenceye alabilirsiniz. Güvenli yol deneyimi ve keyifli sürüş için sadece çarpışma ile sınırlı kalmayan ve hırsızlık, doğal afetler, yolda kalma gibi akla gelebilecek tüm risklere karşı da bu kasko sayesinde motosikletinizi güvenceye alabilirsiniz.

Bu kaskonun kapsamında öncelikli olarak aracınız güvence altındadır. Araç ile yapılan kaza durumlarında ya da çalınma, yolda kalma, doğal felaketler, uygunsuz yakıt dolumu gibi durumlarda aracınız sigorta kapsamında kalır.

Motosiklet kaskosu sadece araç ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda motosikleti kullanan kişinin başına gelebilecek hasar ve tedavi masraflarını da sigorta poliçesi kapsamında karşılar.

Kimi durumlarda, zorunlu trafik sigortası karşı tarafa verilen maddi hasarları karşılamaya yetmeyebilir. Bu tarz zorunlu trafik sigortasının limitinin yetersiz geldiği durumlarda, motosiklet kaskosu bu masrafları da güvence altına alır.

Motosikletin kişisel eşya depolama için kullanılan bir bölümü var ise ve bu depolama alanı da kasko ile güvence altına alınabilir. Böylece sadece araç ve şoför değil, kişisel eşyalar da koruma altına rahatlıkla alınabilir.

Kaskonuzu sigortalim.com web sitemizden ya da bizi arayıp ulaşarak almanız halinde ücretsiz yol yardım hizmetleri ve mini onarım hizmeti alabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Ana teminatlar
Bilinçli bir şekilde gerçekleşmemiş (sigortalının kastı olmaksızın) araç seyir halinde veya park halinde iken gerçekleşebilecek çarpma, çarpışma, çarpılma, devrilme gibi tüm hasarlar, motosiklet kaskosu ana teminatları ile güvence altındadır.

Aracın kısmen ya da tamamen yanması durumunda oluşabilecek hasarlar motosiklet kaskosu ana teminatları ile güvence altındadır. Unutmayınız ki, sigara alevi nedeni ile başladığı tespit edilen yangınlar bu teminata dâhil değildir.

Motosikletin başına üçüncü şahıslar tarafından gelebilecek kötü niyetli davranışlar yine kasko ana teminatı ile güvencededir. Motosikletin bazı parçaları, lastikleri gibi kısmen ya da tamamen çalınması bu kapsamdadır.

Üçüncü kişilerin maruz kaldığı maddi ve bedensel zararlar, zorunlu trafik sigortası limitlerini aşması halinde bu kasko ile güvence altındadır. Aynı zamanda kaza sonucu oluşan vefat, maluliyet ve tedavi masrafları teminat kapsamındadır

Motosiklet sürücüsünün dâhil olduğu herhangi bir kaza neticesinde hukuksal bir savunma yapılması gerekirse, dava masrafları ile beraber hukuki savunma masrafları teminat kapsamındadır.

Sigortalim.com Teminatları

Sigortalim.com ile yaptırdığınız poliçelerde yol yardım hizmeti de teminat altındadır. Aracın bozulması, hareketsiz kalması gibi durumlar ile yakıt bitmesi ve lastik patlaması gibi durumlarda ücretsiz çekici hizmeti verilir.

Sigortalim.com ile yaptırdığınız poliçelerde mini onarım da teminat altındadır. Ekstra ücret ödemeden ve hasarsızlık indirimini bozmadan motosikletteki ufak hasarlar ve tamir masrafları bu teminat ile güvencededir.

2-1-4

Ek Teminatlar

Deprem, sel, fırtına, dolu, toprak kayması gibi doğal afetlerde aracın başına gelebilecek hasarlar ek teminatla güvence altına alınabilir.

Terör, toplu isyan, halk hareketlenmesi gibi durumlardan dolayı motosikletin başına gelebilecek hasarlar ek teminatla güvence altına alınabilir.

Motosiklet park halinde iken depolama alanlarına bırakılan kişisel eşyaların çalınması durumu sigorta kapsamında değerlendirilmekte olup, ek bir teminat ile güvence altına alınabilir.

Yurtdışı seyahatlerinde aracın başına gelebilecek hasarlar ek bir teminat ile güvence altına alınabilir.
Pompacının yanlış akaryakıt dolumu yapması neticesinde motosikletin maruz kalacağı hasarlar, ek bir teminat ile güvence altına alınabilir.

Sigortalı, motosikletinin anahtarı kaybolması ya da çalınması halinde, aracın kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması ya da yeniden oluşturulması masrafları ek teminat ile güvence altına alınabilir.

Motosikletin orijinal aksamı dışında sürücünün yaptığı tüm ek aksesuarlar ek bir teminat ile güvence altına alınabilir.

Sigorta Kılavuzu

Tümü
  • Tümü
  • Bilgi Bankası
  • Haberler
  • Ürünler
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Tamamlayıcı Sağlık...
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır?
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır? Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Çalışır? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa »...
,
Sigorta Poliçesi İptali ve İade Süreci Nasıl İşler?
Sigorta Poliçesi İptali Ve İade Süreci Nasıl İşler Sigorta Değişiklikleri ve İptal: Bilmeniz Gerekenler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
sigortalim neden sağlık sigortası
Sağlık Sigortası Nedir ve Neden Gereklidir?
Sağlık Sigortası Nedir Ve Neden Gereklidir? Sağlık sigortası, hastalık ve yaralanmalarda ortaya çıkan tıbbi masraflarınızı karşılayan bir güvencedir. Beklenmedik sağlık...
km dolandıcılıgı küçük kapak
2.EL ARAÇ KM DOLANDIRICILIĞI
2. El Araç Kilometre Dolandırıcılığı 2. El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Yerler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir?
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat...

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Comment