Kasko teminatları, ana ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır. Ana teminatlar standart ve değişmez olup, araçta oluşabilecek genel hasarları karşılar. Ek teminatlar kişiye bağlı olarak poliçeye eklenecek maddeleri kapsar ve kişinin isteği doğrultusunda belirlenir...

Kasko teminatları, ana (temel) ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır. Ana teminatlar Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenmiş, standart ve değişmez olup araçta oluşabilecek olası genel hasarları karşılar. Ek teminatlar kişiye bağlı olarak poliçeye eklenecek maddeleri kapsar ve kişinin isteği doğrultusunda belirlenir. Ana teminatlar ve ek teminatlar poliçedeki limitler ışığında araçta gelebilecek hasarları güvenceye alır.

 

Ana Teminatlar

 

 • Çarpma ve Çarpışma durumları (Hareketli ya da hareketsiz cisimlerin araca ya da aracın bu cisimlere çarpma durumları)
 • Yanma (Araç kullanıcısından kaynaklı sigara yangınları bu kapsam dışındadır.)
 • Çalınma (Ya da çalınmaya teşebbüs vukuları)
 • Şahısların bulunabileceği kötü davranışlar (Aracın anahtarla çizilmesi vs.)

Hareket halinde ya da park halinde araç sahibinin iradesi dışında araca çarpabilecek sabit ya da hareketli cisimler sonucunda aracın devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar halinde oluşabilecek masraflar ana teminatlar kapsamı dâhilindedir.

Bir kaza sonrası meydana gelebilecek araba infilakı ve yanması olayları da yanma teminatı altında güvence altındadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, sigaradan dolayı oluşacak yangın durumu araç sahibinin gerçekleştirdiği bir eylemden dolayı ortaya çıkacağı için kaskonuz bu durumu karşılamaz.

Aracınızın çalınmaya teşebbüste bulunulması da dâhil olmak üzere, araç aksamlarının ya da aracın kendisinin çalınması durumu kasko güvencesi altındadır. Çalınma olaylarının sahteliği ortaya çıkması kanuna aykırı bir durum olduğu için, bilerek çalma ve çalınma olaylarında masrafların sigorta şirketince karşılanmayacağı ve sahte durum hakkında yetkililere bilgi verileceğini hatırlatmak isteriz.

Sadece standart teminatları bulunan bir kaskoya sahip iseniz, aracınız standart teminatlar kapsamı dışında bir hasarla karşılaştığında (örneğin doğal afetler, toplumsal hareketler, terör olayları vs.) aracınızın başına gelecek hasar karşılanmaz. Bu tip sorunların önüne geçmek için ek teminatlardan yararlanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Tavsite Ettiğimiz Ek Teminatlar

 

 • Doğal afet (deprem, sel, su baskını) teminatı
 • Terör olaylarında aracın başına gelebilecek hasar için teminat
 • Hukuksal koruma
 • Ferdi kaza
 • Cam kırılması, camda oluşabilecek hasarlar için teminat
 • Yol yardım teminatı
 • Mini Onarım (Orijinal Servis) ve ikame araç teminatı
 • Anahtar kaybı – koltuk sigara yanığı teminatı

Kasko sigortanızı yaptırırken standart bir poliçeye bağlı kalmadan isteğinize ve bütçenize göre kapsam alanını genişletebilirsiniz. Kasko sigortasında eklenebilecek teminatlar aşağıda listelendiği gibidir.

 • Standart paket olarak yaptırdığınız kasko sadece yapıldığı ülkede geçerlidir. Aracınızla yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız, kazı riskine karşı kasko poliçenize Yurt Dışı Teminatı ekletmeniz gerekir.
 • Ek teminat ile toplumsal olaylar sırasında zarar gören aracınızı güvence altına alabilirsiniz.
 • Terör eylemleri öncesinde, sırasında veya sonrasında oluşabilecek hasarlar için ve teröre karşı müdahale sırasında oluşan hasarlar için Terör Teminatı maddesini poliçenize ekleyebilirsiniz.
 • Deprem Teminatı maddesini poliçenize ekleyerek deprem esnasında yıkılan veya zarar gören ve etrafına zarar veren binalardan kaynakları hasarlara karşı güvence sağlayabilirsiniz.
 • Standart poliçelerde sel ve su baskını gibi durum poliçe kapsamında değildir. Kaskonuzun bu durumları kapsamasını istiyorsanız poliçenize ek madde olarak ekletmeniz gerekir.
 • Kaza sonrasında 3. Şahıslara verilmesi gereken tutar, tazminat limitlerini aştığında sigorta şirketi bu ödemeyi yapmaz. Tazminat limitleri aşılmasına rağmen ödemenin yapılabilmesi için İhtiyarı Mali Mesuliyet Teminatı maddesinin poliçeye eklenmesi gerekir.
 • Kaza meydana geldikten sonra yaşanabilecek uyuşmazlık durumlarında maddi yükününüz karşılanması için Hukuksal Yardım Teminatı maddesini poliçenize eklemeniz gerekir.
 • Kaza yaptıktan sonra aracınızın tamir işlemlerinin devam ettiği süre içerisinde ulaşım ihtiyacınızın karşılanması için sigorta şirketinizin size başka bir araç tayin etmesini ya da taksi giderlerinizi karşılamasını Kullanım Kaybı Teminatı ile sağlayabilirsiniz.
 • Anahtarınızın kaybolması veya çalınması durumunda aracınızdaki anahtar ve kilit mekanizmasının değiştirilmesini Anahtar Kaybı Teminatı ile güvence altına alabilirsiniz.
 • Kasko yaptırmak istediğiniz araç ticari amaçla yük taşıyacak tır, tanker veya kamyonet ise, taşıyacağı yük de sigortalanabilir.
 • Kaza sebebiyle can kaybı veya sakatlanma gibi durumların olmasında tazminat ödemesi almak istiyorsanız kasko sigortası poliçenize Ferdi Kaza Teminatı Vefat durumunda tazminat tutarı vefat edenin varislerine, sakatlanma durumunda tazminat tutarı sakatlanan bireye ödenir.
 • Kasko kapsamına hayvanların araca verdiği hasarları da ek teminat olarak ekleyebilirsiniz.

Standart teminatlarınıza ek olarak isteğiniz doğrultusunda oluşabilecek hasarlara karşı aracınızı maddi güvence altına alırsınız. Doğal afetlere ilişkin teminatlar, aracınızın başına gelebilecek afetlerden kaynaklı sıkıntılarda poliçede yer alan limiti doğrultusunda karşılanır.

 

Her Zaman Hazırlıklı Olun

Toplumsal hareketler ve terör olayları, gün geçtikçe araç sahiplerini daha çok tehdit etmektedir. Ne zaman çıkacağı belli olmayan bu tarz olaylarda gerek protestocuların gerekse yetkililerin aracınızda oluşturacağı hasar teminat kapsamındadır.

Enflasyon teminatı, eskime payı düşmeme teminatı, yol yardım seçenekleri, cam kırılması gibi konularda da yararlanabileceğiniz ek teminatları, içinizin ve kafanızın güvende olması adına şiddetle tavsiye ederiz.

Ferdi kaza sigortasını da poliçenize ekleyebilir ve bu sigortadan da yararlanabilirsiniz. Ferdi kaza hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizdeki linklerden yararlanabilir ya da bizi arayabilirsiniz.

Teminatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, mail yoluyla ulaşabilir ya da yüz yüze görüşmek için ofis saatlerimizde ofisimize uğrayabilirsiniz.

 

Aracınıza kasko yaptırırken en uygun fiyatlar ve seçenekleri sitemizde inceleyebilir yada  info@sigortalim.com adresine mail atarak veya  0322 505 0 500 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Kasko Teminatları Nelerdir?

Kasko teminatları, ana ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır. Ana teminatlar standart ve değişmez olup, araçta oluşabilecek genel hasarları karşılar. Ek teminatlar kişiye bağlı olarak poliçeye eklenecek maddeleri kapsar ve kişinin isteği doğrultusunda belirlenir...

Kasko Hangi Tip Hasarları Kapsar?

Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri olan trafik kazaları her yıl yüzlerce kişinin ölümüne ve çok daha fazlasının yaralanmasına ve birçok maddi hasara sebep olmaktadır. Geçtiğimiz 2019 yılı Türkiye Trafik Hizmetleri Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre...

Dar Kasko Nedir?

Trafik sigortasında karşı tarafa ve üçüncü şahıslara verilen zararın hukuki sorumluluklarından mesul tutulurken, kasko sigortası hareket halinde veya park halindeki aracınızın yanma, çalınma ve hasara uğrama gibi sebeplerden doğan zararları karşılar. Kasko sigortanızın...

Kasko Değeri Nedir?

Kasko Değeri, kasko sigortası yaptırılacak araçların poliçe bedellerinin hesaplanmasında referans olarak alınan ve Türkiye Sigortalar Birliği tarafından takip edilen araç fiyat listesidir. Sigortalatılmak istenen aracın poliçesi düzenlenirken, araç ister sıfır ister ikinci el olsun...

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Trafik sigortasında karşı tarafa ve üçüncü şahıslara verilen zararın hukuki sorumluluklarından mesul tutulurken, kasko sigortası hareket halinde veya park halindeki aracınızın yanma, çalınma ve hasara uğrama gibi sebeplerden doğan zararları karşılar. Kasko sigortanızın...

En Ucuz Kasko Teklifini Nerden Alabilirim?

Kasko fiyatlarının belirlenmesinde serbest tarife uygulanmaktadır. Yani sigorta şirketleri istediği araca ve kişiye kendi hesaplamaları ve çarpanları doğrultusunda fiyat verir. Bu yüzden her sigorta şirketinin kasko sigortası fiyatları farklıdır.

Sigorta Kılavuzu

Tümü
 • Tümü
 • Bilgi Bankası
 • Haberler
 • Ürünler
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Kapsamı Tamamlayıcı Sağlık...
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır?
Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Hesaplanır? Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nasıl Çalışır? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa »...
,
Sigorta Poliçesi İptali ve İade Süreci Nasıl İşler?
Sigorta Poliçesi İptali Ve İade Süreci Nasıl İşler Sigorta Değişiklikleri ve İptal: Bilmeniz Gerekenler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
sigortalim neden sağlık sigortası
Sağlık Sigortası Nedir ve Neden Gereklidir?
Sağlık Sigortası Nedir Ve Neden Gereklidir? Sağlık sigortası, hastalık ve yaralanmalarda ortaya çıkan tıbbi masraflarınızı karşılayan bir güvencedir. Beklenmedik sağlık...
km dolandıcılıgı küçük kapak
2.EL ARAÇ KM DOLANDIRICILIĞI
2. El Araç Kilometre Dolandırıcılığı 2. El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Yerler Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana...
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir?
Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat Kapsamı Nedir? Teklif Al Detaylı Bilgi Al Ana sayfa » Konut Sigortası Elektronik Cihaz Teminat...

Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Sektörle ilgili haber,duyuru ve kampanyalar hakkında bilgi verilecektir.

Please enter a valid email address.
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilir, Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olabilirsiniz...© 2020 Sigortalim.com | Tüm Hakları Saklıdır.